אנחנו בתקשורת

15/09/2022

נחשפים לפורנו בגיל 8, פותחים חשבון באונליפאנס

גיל החשיפה לפורנו בישראל הוא בין המוקדמים בעולם, ילדים ובני נוער מחקים ומייצרים בעצמם תוכן פורנוגרפי ואחר כך מפיצים אותו בקבוצות וואטסאפ, ויש כאלו שגם מייצרים ממנו הכנסות, באתרי תוכן בתשלום כמו אונליפאנס. אוהד עזרן, מנכ"ל ארגון "מגן מסך", חושף את הנתונים המטרידים ומסביר מה ההורים יכולים לעשות: "מכשירי קטינים חייבים להיות מוגנים בהגנה חכמה"

21/08/2022

"גיל החשיפה לפרנוגרפיה קשה בישראל הוא מהמוקדמים בעולם"

אוהד עזרן, מנכ”ל ‘מגן מסך’ וממייסדי הפורום הדיגיטלי, מסביר על חשיפת ילדים לפורנוגרפיה: “ילדים מחקים ומייצרים תכנים כאלו בעצמם”, ומסביר איך אפשר למנוע את התופעה: “מי שחושב שלא זה לא יקרה – הוא טועה”

07/02/2022

המבקר: אחד מכל עשרה בני נוער חווה בריונות ברשת, אין מדיניות להגנה על קטינים ברשת

חוקרי נוער שלא בקיאים במגרש הדיגיטלי, טיפול חסר של המשטרה בפדופילים, ובתי ספר שמעידים שאין להם יכולת להתמודד עם התופעה - מבקר המדינה מציג תמונה מדאיגה בנושא הגנה על קטינים ברשת: "נורת אזהרה למקבלי ההחלטות"

08/01/2020

מפחדות מקנסות: חברות הסלולר מציעות להורים סינון אתרים
בחינם

אחרי שספגו קנסות: חברות הסלולר החלו לעמוד בתנאי החוק ולעדכן לקוחות על שירות סינון תכנים חינמיים המומלץ בעיקר לילדים ולנוער. הורים דיווחו לפורום ההורים "הפורום הדיגיטלי - שומרים על הילדים ברשת" כי החלו לקבל מהחברות סמסים ובהם מידע על שירות סינון תכנים חינמי. בחברות אישרו שהן

26/08/2019

הידעתם?
סינון תכנים חינם בחברות הסלולר? רק אם תתעקשו

חוק התקשורת קובע שחברות סלולר שמספקות גישה לאינטרנט חייבות להציע שירות סינון תכנים פוגעניים לקטינים, בחינם. אלא שבדיקה שערכנו לקראת תחילת שנת הלימודים בחברות בולטות מגלה שהנציגים לא מזכירים את השירות הבסיסי, וחלק מעדיפים להציע שירות משודרג בתשלום. החברות: "נבדוק"

31/01/2019

קנס של מיליון שקל לסלקום: לא יידעה על סינון אתרים פוגעניים לילדים

חוקרי משרד התקשורת התחזו להורים שמזמינים חבילות סלולר עבור ילדיהם. הם גילו שהחברה לא מוסרת ללקוחות מידע מדויק על החובה המוטלת עליה לספק שירות סינון תכנים בחינם, "למרות שהוצהר כי מדובר במכשירים לילדים"

31/07/2018

"פורנו מרעיל נפשית את הילדים": הורים יוצאים נגד הפריצות ברשת

הורים המודאגים מהחשיפה ההולכת וגוברת של בניהם ובנותיהם לפורנוגרפיה, מנסים ע"י יוזמה חדשה להילחם בתופעה. "קבוצה מאורגנת יכולה לחולל שינוי", הם אומרים

10/10/2018

בבקשה
אדוני שר החינוך,
תפסיק להתעלם!

צפו בדרישה שלנו משר החינוך להדרש מיד לנושא חשיפת ילדים בבתי ספר לתכנים לא ראויים בתכנית הבוקר של ערוץ 13. הפורום הדיגיטלי - שומרים על הילדים ברשת

דיווח על פגיעה ברשת

שלום לך!

רוצה להצטרף אלינו לשינוי מדיניות בנוגע למוגנות ילדים ברשת?

רוצה שמכשירי ילדים יהיו מוגנים בהגנה חכמה המונעת חשיפה לתכנים בלתי הולמים/שיימינג/שיימינג מיני?

דילוג לתוכן